Novosti v katalogizaciji
Obveščamo, da je z namestitvijo nove verzije programske opreme COBISS3 prišlo do spremembe pri vnosu vsebine v polje 327.
V novi verziji programske opreme COBISS3, V14 (namestitev 3. in 4. februarja 2024), je za 2. indikator v polju 327 definirana nova vrednost “2”, ki omogoča, da se med ponovljenimi podpolji a izpiše pika. Dopolnjen je bil tudi standardni prikaz. Glej tudi: COMARC/B format za bibliografske podatke: priročnik za uporabnike.
V praksi to pomeni, da sedaj naslove del vedno vnesemo v ponovljiva podpolja a, tudi v primerih, ko gre za naslove del različnih avtorjev ali anonimnih del (prej smo v takih primerih naslove del s pripadajočimi odgovornostmi zaradi pravilne oblike izpisa vnašali v eno podpolje a (po standardu ISBD je namreč vmesno ločilo v teh primerih pika). Pomembno je, da izberemo ustrezne vrednosti indikatorjev, s katerimi pojasnimo, ali je vsebina popolna (indikator 1) in kakšna naj bo oblika izpisa (indikator 2).
Dodajamo primer 10 iz priročnika COMARC/B: