Konferenca COBISS 2024
Konferenca COBISS, ki jo tradicionalno organizira IZUM in je bila že 24. po vrsti, se je odvijala v prostorih IZUM-a 23. in 24. oktobra 2024.
Vsebina konference je bila tokrat razdeljena v več vsebinskih sklopov. To so bili:
- Umetna inteligenca v knjižničarstvu
- Ranljive skupine in storitve knjižnic
- Nove generacije programske opreme COBISS
- E-knjige danes in jutri
- Novi modeli bibliografskih podatkov
- Uporabniki v središču naših storitev
Vabljeni, da si več o konferenci in vsebini preberete na spletni strani Konferenca COBISS2024. Konferenco si lahko ogledate tudi na našem kanalu YouTube: COBISS – poti do znanja.
Konferenco COBISS 2024, ki je bila izvedena na hibridni način, je v IZUM-ovi dvorani spremljalo prek 200 udeležencev, prek orodja Zoom pa več kot 700. Program konference je sooblikovalo 33 predavateljev. Utrip konference lahko ujamete tudi v galeriji fotografij.
Živimo v času, ki ga že močno sooblikuje uporaba orodij umetne inteligence. Prav to nam mora biti v poduk, kako zelo pomembni smo ljudje, ki bomo le z ustrezno umetnointeligenčno pismenostjo znali presojati »produkte« orodij umetne inteligence. Ljudje kot čuteča, inteligentna bitja s sposobnostjo empatije ne smemo pozabiti na pomembno vlogo posameznika, našo različnost, vlogo izobraževanja ter vlogo in pomen knjižničarjev in knjižnic.