Evidentiranje učnega gradiva v sistemu COBISS
Vsaka šola mora pripraviti seznam učbenikov in ostalih učnih gradiv ter pripomočkov za prihodnje šolsko leto ter do 15. junija obvestiti vse udeležence izobraževanja, katera učna gradiva bodo uporabljali v prihodnjem šolskem letu.
Pravilnik o upravljanju učbeniških skladov (Uradni list RS, št. 12/20) v 3. in 5. členu upravljavcu sklada, med drugimi nalogami, določa tudi evidentiranje učnega gradiva. V 6. členu je razloženo, da se učno gradivo evidentira v informacijskem sistemu COBISS. Vsakemu bibliografskemu zapisu (v lokalni bazi knjižnice) je potrebno dodati podatke o šolskem letu, ceni enote gradiva (ceno potrdi svet staršev), posameznem predmetu oziroma programu in razredih oziroma letnikih, na katere se gradivo nanaša. Razlika pri evidentiranju učnih gradiv je v viru financiranja – starši ali šola (osnovna šola zagotovi delovne zvezke za učence 1. vzgojno-izobraževalnega obdobja, zato se pri teh gradivih v evidenco, poleg financerja (učbeniški sklad), doda tudi število učencev ter datum računa).

Učno gradivo se evidentira v segmentu COBISS3/zaloga, kjer v razredu zaloga poiščemo evidence MIZŠ, kjer najdemo evidentirano učno gradivo.

Poiščemo gradivo, ki ga želimo evidentirati ter speljemo proces do konca.

Za lažje delo v segmentu COBISS3/Zaloga – Evidentirano učno gradivo so na IZUM-u pripravili navodilo za evidentiranje. Tudi NUK je pripravljal odgovore na posamezna vprašanja, ki so bila povezana s postopkom evidentiranja učnih gradiv.